חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

ניתוחי חזה באסתטיקה

ניתוחי חזה
מנתחים פלסטיים
פורום ניתוחים פלסטיים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם את יודעת הכל על הגדלת חזה?

הכנסו לשאלון וגלו!


חדשות הגדלת חזה

ניתוחים פלסטיים   > ניתוחי חזה  > חדשות הגדלת חזה  > הגדלת חזה במקום פרוזאק
לפורום בנושאלוח מרפאות

הגדלת חזה במקום פרוזאק

 
שיתוף פייסבוק

האם קיים קשר בין ניתוחים פלסטיים כגון הגדלת חזה לירידה בצריכת תרופות אנטי דיכאוניות? מחקר חדש טוען שכן

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

הקשר בין מראנו החיצוני לבין הדימוי העצמי שלנו והרגשתנו הוא קשר שברור לכולם. אין ספק כי מי שמרוצה ממראהו החיצוני, יהיה לרוב בעל בטחון עצמי רב יותר וגם מאושר יותר. אנשים רבים נוטים להיקלע למצבי רוח שונים, החל מדכדוך קל שחולף במהרה ועד תחושה אמיתית של דיכאון, כיוון שהם אינם מרוצים מחלק כלשהו בגופם והיו רוצים לשנותו.

במשך שנים, מנסים חוקרים להוכיח את הקשר בין השניים. לאחרונה יצא מחקר חדש בארה"ב שמלמד אותנו כי קיים קשר הדוק בין ניתוחים פלסטיים לירידה בצריכת תרופות אנטי דיכאוניות.

המחקר בדק 362 מטופלים, מרביתם נשים בגיל העמידה, אשר עברו ניתוחים פלסטיים פולשניים כמו מתיחת פנים, הגדלת חזה ומתיחת בטן. לפני הניתוחים, 61 מהנבדקים- שהיוו 17 אחוזים מכלל המשתתפים במחקר - השתמשו בתרופות נוגדות דיכאון. כשנבדקה צריכת התרופות שישה חודשים לאחר הניתוח התברר כי רק 42 מטופלים המשיכו להיעזר בתרופות אנטי דיכאוניות.

מדובר בירידה של כ- 31 אחוזים, שקשה שלא לקשר אותה להליך האסתטי שהמטופלים עברו. החוקרים לא זיהו שינויים משמעותיים אחרים באורח החיים של הנבדקים, ובפרט לא כאלו שהיו עשויים להסביר את הפחתת השימוש בתרופות.

לטענת החוקרים, אומנם ניתוחים פלסטיים ככל הנראה אינם מהווים את הגורם היחיד שבגינו המטופלים מפסיקים לצרוך תרופות, אך זהו בהחלט גורם מרכזי אשר משפיע על כך. בנוגע להערכה העצמית של המטופלים שהשתתפו בניסוי, כפי שכבר הוכח במחקרים קודמים, היא עלתה בצורה משמעותית אחרי הניתוח. 98 אחוזים מהנבדקים דיווחו על שיפור משמעותי בהערכה שלהם את עצמם.

ד"ר ברוס פרידמן, מהאגודה האמריקאית של המנתחים הפלסטיים (ASPS), אשר ערך את המחקר, רואה בניתוח פלסטי מעין טיפול מונע, באמצעותו אנשים משפרים את הרגשתם. בראיון ל "medicalnewstoday" הוא אומר שכשהם בוחרים לתקן משהו שמטריד אותם באמת, הופכים המטופלים הללו את עצמם לאנשים שמחים יותר.

פורומים מנתחים פלסטיים הדפסה שלח לחבר
תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות