חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולים אסתטיים

אסתטיקה רפואית  
מרפאות אסתטיקה רפואית
פורום אסתטיקה רפואית

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על הטיפול בהזעת יתר?

הכנסו לשאלון וגלו!


איפור קבוע

ניתוחים פלסטיים   > אסתטיקה רפואית  > איפור קבוע  > מידע חשוב על שיטת האיפור קבוע
לפורום בנושאלוח מרפאות

קרופניק

מידע חשוב על שיטת האיפור קבוע

 
שיתוף פייסבוק

האם נדרשת תקופת התאוששות כלשהי לאחר טיפול איפור קבוע? האם ישנן תופעות לוואי שכדאי לשים לב אליהן וכיצד תראו לאחר הטיפול

מאת: צוות אתר "אסתיקה"

סיכונים ותופעות לוואי

איפור קבוע נחשב להליך בטוח יחסית, אך עדיין קיימים בו סיכונים מסוימים שיש להיות ערים להם. מי שסובל מבעית עור או בעיה כרונית אחרת הנוגעת לאזור המטופל, עדיף שיתייעץ עם המטפל או אפילו עם רופא לפני שיעבור הליך לאיפור קבוע. לבעלי שעורה בעין כדאי להימנע מהליך של איפור קבוע באזור העיניים. איפור קבוע בשפתיים, לעומת זאת, לא מתאים לבעלי הרפס שמתפרץ בתדירות גבוהה. אם שכיחות ההתקפים נמוכה ניתן לשקול זאת, אך בשילוב עם טיפול תרופתי מונע, וקירור המקום בעת התהליך ואחריו. בכל מקרה, יש ליידע את הקוסמטיקאית בבעיה מראש.

ישנם מטופלים אשר אינם שבעי רצון ממראה האיפור הסופי, לרוב הדבר נובע מטיפול שאינו מקצועי דיו, לכן ישנה חשיבות רבה בבחירת קוסמטיקאית מיומנת ומקצועית. תקלות שנובעות מעבודה רשלנית, או עיצוב שאינו לרוחו של המטופל מתגלות זמן קצר לאחר הטיפול.

בטווח הארוך יותר ניתן להיתקל בשינויים קיצוניים של גוון הצבע, שלרוב נובעים משימוש שגוי בפיגמנטים. מי שביקשה להתהדר בגבות חומות או שחורות עשויה לגלות יום אחד שהן הופכות לכחולות, ירוקות או ורודות. במקרה כזה ניתן להיעזר באחת השיטות לתיקון איפור קבוע, שיפורטו בהמשך.

גם אם המטופל בריא, והתוצאה האסתטית מוצלחת, קיימות סכנות וביניהן דימום, זיהום והעברת מחלות בשל מחטים לא סטריליות והרעלה מחומרים לא מתאימים. סכנות אלו אינן שכיחות וניתן למזער אותן למינימום אם מקפידים לעבור את הטיפול במקום מסודר ומקצועי, שאוחז באישורים ממשרד הבריאות. יש לוודא שהפיגמנטים בהם משתמשים לא מכילים כספית ושההיגיינה נשמרת היטב (כפפות ומחטים חד פעמיות וצבע שלא ממוחזר בין מטופלים).

 

החלמה לאחר איפור קבוע

לאחר הטיפול, האזור שאופר יראה אדמומי ונפוח. כמו כן יתפתח בו גלד. הנפיחות יורדת בהדרגה בהתאם לאזור ולרגישות המטופל, תוך שעות בודדות עד יומיים. יומיים עד שבוע לאחר טיפול איפור קבוע מתחיל העור להתקלף, וניתן להתרשם מהגוון הראשוני. בתקופה זו מטפלים באזור במשחה למניעת זיהום. ניתן להפחית את הנפיחות בדרכים שונות, למשל על ידי קירור בקרח.

תוצאות

תוצאות ראשוניות של איפור קבוע ניתן לראות מספר ימים לאחר הטיפול, עם התקלפות העור והעלמות האדמומיות. הגוון מתייצב סופית כחודש לאחר הטיפול. באזורים כמו השפתיים, חלק גדול מהצבע יאבד במהלך הזמן הזה, ויש צורך לחזק את האיפור עוד פעם או פעמיים בהליך זהה.

פורומים מרפאות אסתטיקה רפואית הדפסה שלח לחבר
תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
1. צלקת
דנה שלו, 12/06/2008