חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולי שיער באסתטיקה

טיפולי שיער
מרפאות הסרת שיער
פורום טיפולי שיער

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על השתלת שיער?

הכנסו לשאלון וגלו!


חדשות הסרת שיער

ניתוחים פלסטיים   > טיפולי שיער  > חדשות הסרת שיער  > שיזוף וטיפול להסרת שיער
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום הסרת שיער בלייזר
לקבלת יעוץ שלח טופס

ענת אלקין

שיזוף וטיפול להסרת שיער

 
שיתוף פייסבוק

לקראת הקיץ מתעוררות שאלות רבות הנוגעות לטיפולי הסרת שיער בלייזר/אור/אינפרה אדום.

מאת: ריקי מינצר מנכ"לית Care אסתטיקה ולייזר

הכללים המובאים כאן משותפים לכלל המכשירים הידועים היום להסרת שיער: לייזר, הבזקי אור וכו'.

הקשר בין גוון העור, שיזוף וטיפול להסרת שיער

פעולת המכשירים בטיפול להסרת שיער מבוססת על עקרון בסיסי של בליעה של חום בפיגמנט. משמעות הדבר היא, שאנרגית חום הנפלטת מהמכשיר מצטברת במקומות עשירים בפיגמנט כהה. לכן, התנאי הבסיסי להסרת שיער הוא שהשיער יהיה בגוון שחור או חום כהה, על מנת שיקלוט חום במידה מספקת להוליכו אל שורש השערה. הפיגמנט ש"צובע" את השערה נקרא מלנין, ופיגמנט זה קיים גם בשכבות העור שלנו. אדם עם עור כהה הוא זה שבעורו יש כמות רבה של מלנין, לעומת אדם בהיר יותר, שאצלו קיימים תאי מלנין במידה מועטה.

המלנין הקיים בעורנו מצוי בשכבות עמוקות של העור. בעבר, מכשירי הסרת השיער השונים לא היו מסוגלים לטפל בבעלי עור כהה מחשש שהעור יקלוט חום במידה רבה ותיגרם כוויה. אולם כיום מצויים מכשירים רבים המצוידים במנגנוני קירור וטכנולוגיה ייחודית ומאפשרים טיפול בטוח בבעלי עור כהה. הכיצד? בזמן ששכבת העור החיצונית מתקררת, קצה השערה מתחמם מעט אולם שיא החום מתרחש רק כעבור אלפיות שניה אחדות, כאשר מרבית השערה סופגת את החום. "אם כך", שואלים רבים מהמטופלים, "מדוע אי אפשר לטפל בעור שזוף? הרי זה כמו עור כהה"? ובכן, לא כך הדבר.

שיזוף וטיפול להסרת שיער – מה עלול לקרות אם תתבצע הסרת שיער על עור שזוף ?

כאשר אדם נחשף לשמש, תאי המלנין (מלנוציטים) יוצרים עודף מלנין המצטבר קרוב לאפידרמיס - השכבה החיצונית של העור. הפיגמנט הזה יוצר את אפקט השיזוף. קרן הלייזר/אור אינה יודעת להבחין בין פיגמנט של שיער ופיגמנט של עור, ולכן, עור שזוף יקלוט את מרב אנרגית החום ותיווצר כויה. אפקט הקירור הקיים במכשירי הלייזר לא יועיל כאשר כמות כה גדולה של מלנין נמצאת על פני השטח, והחום שייספג במלנין שבעור יביא לכוויה. כלומר, ההבדל מצוי בכמות הפיגמנט ובמיקומו. בעור שזוף הפיגמנט נמצא בשכבות חיצוניות ובכמות רבה שהופכות את הטיפול למסוכן ובלתי רצוי.

האם יש מכשירי הסרת שיער המתאימים לעור שזוף?

חלק מהמכונים נוהגים לבשר למטופלים כי המכשיר שלהם מסוגל לטפל בעור שזוף. הדבר אינו נכון! אמנם, באנרגיה נמוכה מאוד ניתן לעיתים להימנע מנזק של כווייה (וגם זה לא תמיד) אבל אז הטיפול לא יהיה יעיל. יתרה מכך, מכונים אחדים מקבלים לטיפול בעלי עור שזוף מחשש שאם הלקוח ייענה בשלילה (זמנית - עד החורף) הוא לא יחזור. במקרה זה, כאמור, הלקוח יקבל טיפול בלתי יעיל לחלוטין, ואף מסוכן.

שיזוף לאחר טיפול להסרת שיער

אשר לשאלה האם מותר להיחשף לשמש אחרי הטיפול: ובכן, אין כל מניעה לצאת לשמש ולהשתזף אחרי טיפול בלייזר (יש להמתין מספר ימים לאחר הטיפול על מנת שהעור לא יהיה מגורה). יחד עם זאת יש לזכור כי החשיפה לשמש עלולה לדחות את הטיפול הבא (שוב, בגלל שהעור שזוף).

הפסקת טיפולים בקיץ

מטופלים רבים שכבר עברו מספר טיפולים ויש להם תוצאה של הפחתה בכמות השיער ועיכוב בצמיחה, מבצעים טיפול אחרון לקראת מאי-יוני ויוצאים להפסקה של כ- 3 חודשים. הפסקה זו אינה פוגעת באיכות הטיפול! במידה ויש צמיחת שיער בתקופת ההפסקה מותר להסירו בגילוח או משחה. רצוי להימנע משעווה.

מתי ניתן לחזור לטיפולים

מי שהחליט להשתזף שואל את עצמו מתי ניתן לשוב ולבצע טיפולים להסרת שיער. ובכן, עניין זה אינדיבידואלי ותלוי בקצב התבהרות העור. יש להמתין לפחות חודשיים מהחשיפה האחרונה לשמש ולהיבדק היטב במכון בו אתם מטופלים.

יש דרכים לזירוז הבהרת העור: פילינג גוף שהוא גם מפנק, גם מחדש את תאי העור וגם מבהיר אותו. להלן הטיפ: לקחת 2 כוסות מלח גס, ולערבב עם שמן זית – אבל עדיף שמן ארומטי לעיסוי שיש לו ריח נעים. (בערך 3-4 כפות). לחמם במיקרו כ 1-2 דקות. לבדוק שהמלח לא חם מדי. במידה והחום מתאים, למרוח ולעסות את העור. לשטוף במים.

אין לבצע על עור עם שיזוף טרי (מהימים האחרונים) או על פצעים! העיסוי נעים כשלעצמו ומומלץ גם לפינוק אישי או זוגי....

מקדם הגנה

מטופלים המבקשים להמשיך לעבור טיפולי הסרת שיער בלייזר בתקופת הקיץ חייבים להימנע מחשיפה לשמש. כאן המקום לציין כי מריחת מקדם הגנה חד פעמית אינה מספקת!

מקדמי ההגנה נוטים להתפרק כעברו שעה-שעתיים מהמריחה בגלל הזעה וחמצון המנטרלים את פעולתם. לכן יש למרוח כל שעה שכבה נוספת של מקדם הגנה, ולשבת בצל.

מטופלים באזור הפנים צריכים להצטייד בקרם הגנה המותאם במיוחד לעור הפנים, ולשאת אותו עימם לכל מקום. ראוי לציין כי מקדמי הגנה מסוימים עלולים לגרום להופעת פצעונים בעור הפנים. מדי פעם מוסיפים שכבה נוספת של קרם הגנה. כנ"ל לגבי מטופלים באזור הידיים.

וטיפ קטן אודות מקדמי ההגנה: היעילים ביותר הם מקדמים עד 30SPF. כל המקדמים הגבוהים יותר הם "פטנט שיווקי" שאין לו שום קשר להגנת יתר על העור! בארה"ב שוקלים אם לאסור על יצרני מקדמי ההגנה לציין מספר גבוה מ 30 בגלל ההטעיה הזו! מה משמעות המספר: המספר מציין את מידת הנזק הנגרם לעור מכוסה בקרם הגנה בחשיפה לס' שעות ידוע לעומת הנזק הנגרם תוך שעה אחת לעור לא מוגן. דהיינו: 15SPF – הנזק בשהייה של 15 שעות בשמש עם עור מוגן במקדם הגנה זה משול לנזק שייגרם לעור תוך שעה אחת ללא מקדם ההגנה.

מיטות שיזוף

כאמור, לא מומלץ לעבור שיזוף וטיפול להסרת שיער בסמיכות! דינו של שיזוף במיטת שיזוף מלאכותית כדין שיזוף משמש וחלים עליו כל הכללים לעיל!

השיזוף מסוכן לבריאותכם!

כאן המקום לחזור ולהזכיר כי השיזוף וחשיפה לשמש מסוכנים לבריאות בלי כל קשר לטיפולי לייזר. החור באוזון הביא לחדירה של קרני אולטרה סגול במידה גבוהה וקרן זו מסרטנת! יש עליה ניכרת בשיעור מחלות סרטן העור בעולם כולו. סרטן עור נחשב לאלים, מתפשט במהירות וגורם למוות.

מאת ריקי מינצר מנכ"לית Care אסתטיקה ולייזר

פורומים מרפאות הסרת שיער הדפסה שלח לחבר
תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות